Konkurs „Pracownia Kompetencji Cyfrowych"

Nasza szkoła została laureatem konkursu  „Pracownia Kompetencji Cyfrowych" otrzymując nagrodę w postaci Mobilnej pracowni komputerowej wartości 44243,10 zł

W ramach konkursu wykonaliśmy następujące zadania:

• Klasy 1-3 zrealizowały moduł kursu „Internetowa szkoła słonia Spacjusza”, pt. „Internet to nie wszystko”, a następnie przygotowały projekt kolorowanki, która dotyczyła sposobów na zachowanie równowagi cyfrowej.

• Klasy 4-6 zrealizowały moduł kursu „Przygody Profesora i N@tki, czyli jak mądrze korzystać z internetu”, pt. „Uprzejmy internauta” i przygotowały plakat z hasłem promocyjnym na temat właściwego zachowania w sieci, czyli netykiety.

• Klasy 7-8 zrealizowały moduł kursu Bezpieczni w sieci „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy” (kurs w wersji dla klas 7-8), a później wymyślono hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z przykładowym postem odnoszącym się do cyberzagrożeń i sposobów ochrony przez cyberatakami.

W różnych aktywnościach, w ramach konkursu wzięło udział 215 uczniów naszej szkoły. Uczniowie wykonywali zadania konkursowe pod opieką nauczycieli: Doroty Sosin, Barbary Nawrot, Wiesławy Ptak, Renaty Moussa oraz Stanisława Stańczyka.

W ramach nagrody szkoła otrzymała m.in. 16 laptopów uczniowskich i monitor interaktywny.

Link do informacji o konkursie

Poniżej jedna z prac wykonanych na konkurs autorstwa Mai Bednarskiej uczennicy klasy 7

Plakat przygotowany na konkurs zawierający hasło reklamowe i postacie: uczeń, Koziołek Matołek oraz model monitora z logotypami znanych serwisów internetowych

Autor: Stanisław Stańczyk